Catering dietetyczny – niezawodny partner w walce z nadwagą!

Catering dietetyczny - niezawodny partner w walce z nadwagą!

Wiosna to świetny okres na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Wiele osób myśli również o zrzuceniu zimowych kilogramów. Niestety tak, jak nie przybieramy na wadze w ciągu jednego dnia, tak też nie da się jej w ciągu jednego dnia zredukować. Potrzebny jest czas, cierpliwość i systematyczne działania w co najmniej dwóch obszarach: dieta i ruch.

Niestety stresujący tryb życia i ciągły pośpiech sprawia, że zarówno to, co jemy i jak jemy, nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej wagi. O wiele łatwiej sięgnąć po słodką bułkę czy czekoladowy wafelek, niż przygotować zdrowy, kilkudaniowy posiłek. Warto w takiej sytuacji postawić na catering dietetyczny.

Co to jest catering dietetyczny?

Catering to możliwość zamówienia do domu lub pracy zestawu posiłków na cały dzień. Zazwyczaj umowa obejmuje dostawy na pewien ustalony okres, np, miesiąc. Niektóre firmy uzależniają cenę posiłku od okresu, na jaki zamówiona została usługa cateringowa. Gotowe dnia dostarczane są w hermetycznych opakowaniach, zatem wystarczy je podgrzać, aby cieszyć się smacznym i wartościowym posiłkiem, zawierającym komplet składników odżywczych. Szeroka oferta firm cateringowych obejmuje posiłki wegetariańskie i wegańskie, bezglutenowe, wysokobiałkowe czy dietetyczne. Dlatego już teraz sprawdź catering dietetyczny.

Catering dietetyczny charakteryzuje się obniżoną kalorycznością potraw przy zachowaniu pozostałych wartości odżywczych. Warto przed zamówieniem skonsultować, jaka wartość energetyczna posiłku będzie optymalna do redukcji wagi. Niektóre firmy zamieszczają na swoich stronach kalkulator, pozwalający oszacować zapotrzebowanie kaloryczne i wybrać optymalną dietę. Do wyboru jest zazwyczaj kilka opcji w zależności od zapotrzebowania. Można zamówić posiłki mające 1000 kcal, 1500 oraz ok 2000 kcal, Z cateringu dietetycznego mogą skorzystać również wegetarianie i weganie.

Dlaczego warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

Pozornie wydaje się, że inwestycja w dietę pudełkową jest spora, jednak przeliczenie miesięcznych wydatków na jedzenie w połączeniu z zaoszczędzonym czasem pokaże, że tak naprawdę można sporo oszczędzić. Co najważniejsze, w zamian codziennie dostarczane są niskokaloryczne ale wysokowartościowe, zdrowe posiłki. Dzięki nim łatwiej będzie kontrolować i redukować wagę.

Warto jednak pamiętać o tym, że redukcja wagi to również aktywność fizyczna. Najlepsze efekty przyniesie taka, która umożliwi efektywne spalanie tłuszczów. Należy tu na przykład wolne bieganie, szybkie marsze, ćwiczenia na siłowni czy wchodzenie po schodach. Nie można zapominać również o regularnym wysypianiu się oraz piciu wody.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *