Czerwona herbata a odchudzanie

Czerwona herbata a odchudzanie

Herbata nie bez przyczyny określana jest zaszczytnym mianem ulubionego napoju Polaków. Zwykle sięgamy po czarną lub zieloną, ale coraz częściej słyszy się również o herbacie czerwonej. Pu-erh, ponieważ tak nazywa się ta pochodząca z Chin odmiana, zyskała olbrzymią popularność dzięki swoim właściwościom prozdrowotnym. Czy czerwona herbata a odchudzanie mają ze sobą coś wspólnego? Okazuje się, że tak. 

Pu-erh może poszczycić się olbrzymim zainteresowaniem wśród miłośników zdrowego odżywiania, a także osób, które dążą do redukcji masy ciała. Czerwona herbata wspomaga bowiem trawienie i spalanie tłuszczu. Ponadto ten rodzaj herbaty obniża poziom tzw. złego cholesterolu oraz usprawnia funkcjonowanie układu trawiennego. Dodatkowo wpływa na tempo trawienia tłuszczów dostarczanych do organizmu. A to nie wszystkie dobroczynne właściwości, jakie niesie ze sobą regularnie picie tego napoju. 

  • wykazuje silne działanie antyutleniające   
  • redukuje stres i wolne rodniki, które przyczyniają się do szybkiego starzenia organizmu, 
  • wspomaga działanie układu immunologicznego,
  • zmniejsza stany zapalne, 
  • poprawia pamięć.

Jaki jest związek między czerwoną herbatą a odchudzaniem? 

Pu-erh obfituje w imponujące ilości soli mineralnych, aminokwasów, a także miedź, cynk, selen oraz mangan. Do tego jest źródłem, fosforu, witaminy C i wapnia. Osoby pijące minimum 1,5 litra tego naparu w ciągu doby mogą dostrzec spadek masy ciała. Najlepsze rezultaty dostrzec można, pijąc pu-erh bezpośrednio po posiłku bogatym w tłuszcze. Ich trawienie zostało znacznie usprawnione i przetwarzane na energię. Ten aspekt dostrzegą osoby aktywne fizycznie i przestrzegające zdrowej i zbilansowanej diety. 

Aby wspomóc redukcję, zaleca się spożywanie 4-6 filiżanek czerwonej herbaty dziennie. Należy pamiętać jednak o tym, aby nie pić jej na czczo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *