Sucha skóra na dłoniach – skąd się bierze i jak z nią walczyć?

Sucha skóra na dłoniach - skąd się bierze i jak z nią walczyć?

Sucha skóra na dłoniach to dosyć powszechny problem, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nie ma się temu co dziwić, bo w dużej mierze odpowiadają za to niekorzystne warunki atmosferyczne. Dobrze byłoby więc wiedzieć, w jaki sposób skutecznie walczyć z nadmierną suchością naskórka. Na szczęście, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Pomocne mogą okazać się między innymi kremy do rąk, choć nie tylko.

Jakie są przyczyny suchej skóry na dłoniach?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są właściwie przyczyny suchej skóry dłoni. Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo. Przesuszenie jest spowodowane przede wszystkim przez:

  • niekorzystne warunki atmosferyczne
  • nieprawidłową pielęgnację lub jej brak
  • wykonywanie prac domowych bez rękawiczek

Niestety, nie zawsze można wyeliminować wszystkie przyczyny suchej skóry. Na szczęście, dzięki odpowiednio przemyślanej pielęgnacji można w zauważalny sposób poprawić stan naszej skóry.

Jak walczyć z suchością naskórka?

Sucha skóra na dłoniach wymaga właściwego podejścia, np. traktowania dermokosmetykami, które w ofercie posiada marka Dexeryl. Na szczęście, z pomocą mogą przyjść różnego rodzaju kosmetyki, zarówno te drogeryjne, jak i domowe. Jeśli chodzi o preparaty drogeryjne, należy zwracać uwagę na ich skład. Wydaje się, że najlepsze będą kremy do rąk o naturalnych składach. Są bogate w oleje, takie jak chociażby olej z awokado czy olej ze słodkich migdałów. Nierzadko można w nich znaleźć także wosk pszczeli oraz wosk z borówki amerykańskiej. Ważne jest to, aby krem do rąk był stosowany regularnie, najlepiej kilka razy dziennie. Warto nosić go ze sobą w torebce bądź kieszeni. Uzupełnieniem pielęgnacji przy pomocy kremu mogą być różnego rodzaju maseczki.

Można zdecydować się na maski drogeryjne, które zazwyczaj aplikuje się na skórę dłoni i pozostawia na kilkanaście minut.

Po upływie tego czasu, pozostałości maseczki można albo wmasować w skórę, albo zmyć przy pomocy chłodnej wody. Godne polecenia będą również maski domowe. Można wykonać taką z miodu, jogurtu greckiego bądź rozgniecionego awokado i oliwy. Maskę należy nałożyć na oczyszczone i suche dłonie i pozostawić tak przez kilka minut. Ważne jest systematyczne stosowanie masek, zarówno drogeryjnych, jak i domowych. Co jakiś czas, dobrze byłoby zastosować także peeling. Może być on gruboziarnisty bądź drobnoziarnisty. Pomoże on usunąć martwy naskórek, przez co zdecydowanie łatwiej będzie można odżywić skórę. Na efekty stosowania odpowiedniej pielęgnacji skóry dłoni będzie trzeba cierpliwie poczekać kilka tygodni. Odpowiednie kremy i maseczki mogą pomóc także paznokciom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *